به کلینیک تخصصی ما خوش آمدید…

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

۵ غذای مورد نیاز زنان باردار

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تغذیه مورد نیاز زنان در دوران بارداری باید چگونه باشد؟ درباره تغذیه هفته به هفته بارداری، برنامه غذایی در دوران بارداری، تغذیه در بارداری برای زیبایی کودک، نقش تغذیه در دوران بارداری، تغذیه بارداری در سه ماهه سوم و تغذیه سالم زنان باردار اینجا بخوانید.به گزارش افکارنیوز، اگر می‌خواهید در مورد تغذیه مورد نیاز زنانباردار، تغذیه بارداری هفته به هفته، برنامه غذایی دوران بارداری، تغذیه دوران بارداری سه ماهه سوم، تغذیه در بارداری برای زیباییکودک، تغذیه دوران بارداری سه ماهه اول و نقش تغذیه در دوران بارداری بدانید، این مطلب را بخوانید.

۱-آب پرتقال

آب‌پرتقال نه‌تنها سرشار از ویتامین سی و اسیدفولیک است، که منبع خوبی برای پتاسیم نیز هست. مشخص شده که پتاسیم یکی از خطرات مهم دوران بارداری، یعنی فشار خون بالا، را کاهش می‌دهد.

۲-ماست

ماست منبع مناسبی برای تامین پروتئین بدن است، کلسیم بیشتری از شیر دارد، و حاوی باکتری‌های فعالی است که خطر ابتلا به عفونت‌های تخمیری را کاهش می‌دهند. عفونت‌های تخمیری در دوران انتظار بیشتر اتفاق می‌افتند. ضمناً، افراد حساس به لاکتوز مشکلی در هضم ماست پیدا نمی‌کنند.

۴-بروکلی

بروکلی را به‌خاطر کلسیم زیادش می‌شناسند، اما این گیاه سبز منبع خوبی برای ویتامین سی، فولات (اسیدفولیک)، و ویتامین بی۶ نیز هست

۵-عدس

عدس هم مثل لوبیا منبعی سرشار از فولات است و آهن و پروتئین زیادی هم دارد. عدس پر از فیبر است. فیبر جلوی یبوست، و بالتبع بواسیر، را می‌گیرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *