آیا شما سوالی دارید؟

در صورت تمایل با ما تماس بگیرید

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، سؤال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

سوالات پرتکرار کاربران
بعد از سزارین چه مراقبتهایی لازم است؟

بعد از سزارین مراقبت های ویژه ای نیاز است. شما یا در اتاق احیا نگهداری می شوید و یا این که در بخش مراقبتهای عمومی بستری خواهید شد. فشار خون، ضربان قلب، میزان تنفس، مقدار خونریزی و بخیه های شکم مرتبا چک می شود. اگر شما بخواهید به نوزادتان شیر دهید، پرستار به شما کمک می کند. انجام سزارین به این معنی نیست که شما نمی توانید به نوزاد شیر دهید. شما باید بتوانید به نحو صحیحی شیردهی را آغاز نمائید.

لازم است که مدتی در تخت برای استراحت بمانید، اولین بار که بخواهید از تخت بلند شوید، پرستار به شما کمک خواهد کرد. به زودی بعد از سزارین سوندی که در مثانه قرار گرفته خارج می شود. چند روز نخست، شکاف روی شکم، زخم است. بعد از خارج شدن شما از بیهوشی، پزشک داروهای ضد درد نسخه میکند. پد گرم کننده می تواند مفید باشد. برای کنترل درد راه های متفاوتی وجود دارد، در این مورد با پزشک متخصص زنان و زایمان خود صحبت نمائید.

سلام ببخشید تا چه ساعتی از روز پریود بشیم میتونیم اون روز رو اولین روز پریود حساب کنیم؟

بستگی به این دارد که به چه علتی نیاز به مشخص شدن روز اول پریود دارید.

در طول دوره احیا بعد از سزارین چه انتظاری باید داشت؟

در دوره ریکاوری یا احیا بعد از سزارین ممکن است برخی از موارد زیر اتفاق بیفتد:

  • کرامپ و گرفتگی های خفیف، مخصوصا در حین شیردهی
  • خونریزی یا ترشحات خونی به مدت ۴ تا ۶ هفته
  • خونریزی همراه با لخته
  • درد در ناحیه بخیه ها

برای پیشگیری از عفونت، چند هفته بعد از سزارین نباید نزدیکی جنسی داشت. از انجام فعالیت های شدید خودداری شود. اگر تب داشتید و یا دچار خونریزی سنگین شدید و یا درد تشدید شد حتما با پزشک متخصص زنان و زایمان خود تماس بگیرید

من سه ماهه ای یو دی گذاشتم این ماه حجم خونریزیم خیلی زیاده دوماه قبل فقط مدت زمان زیادی لکه بینی داشتم اما این ماه خونریزی زیاد دارم این طبیعیه؟

سونوگرافی انجام دهید.در صورت نرمال بودن نتیجه سونوگرافی این وضعیت طبیعی است.

عمل سزارین چگونه انجام می شود؟

حوه انجام سزارین به این ترتیب است که در پوست دیواره شکم مادر شکافی ایجاد می شود. این شکاف بر روی پوست به صورت افقی یا به موازات خط رویش مو به صورت عمودی می باشد. به این ترتیب ماهیچه های شکم از هم جدا می شود. سپس شکاف دیگری بر دیواره رحم وارد می شود. شکاف بر دیواره رحم نیز می تواند افقی یا عمودی باشد.

اگر خانمی سابقه انجام سزارین داشته باشد آیا در بارداری بعدی هم باید سزارین شود؟

خانم هایی که قبلا زایمان سزارین انجام داده اند ممکن است بتوانند در بارداری بعدی زایمان طبیعی داشته باشند. این تصمیم بستگی به نوع شکافی دارد که در سزارین قبلی ایجاد شده است، هم چنین تعداد سزارین های قبلی نیز مطرح است این که آیا انجام زایمان طبیعی برای شما خطری در پی دارد یا خیر و نوع بیمارستانی که شما در آن زایمان انجام می دهید همچنین سایر فاکتورهای این چنینی نیز دخیل اند. در این مورد با پزشک متخصص زنان و زایمان خود مشورت نمائید.

رده بندی دارو ها در دوران بارداری چگونه است؟

رده بندی قدیمی بر اساس میزان خطر برای جنین به گروه های A، B، C، D، و X بوده است که گروه های A و B مجاز، گروه C در صورت نیاز بر اساس تشخیص پزشک، گروه X و D نباید استفاده شود که گروه X کاملا پرخطر و تراتوژن می باشد. این رده بندی اخیرا حذف شده و بر اساس داروهای مورد استفاده جداگانه طبقه بندی می شوند. البته باید توجه کرد که در مورد مصرف تمام دارو ها باید با پزشک که تحت نظر وی هستید مشورت کنید چرا که علاوه بر رده بندی دارویی تداخلات دارویی در باروری باید مورد توجه قرار گیرد.

از ما بپرسید

فرم تماس سریع