اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
48 بازدید

قطع شدن ناگهانی قاعدگی

در زنان سالمی که در سنین بارداری قراردارند و قبلاً دارای قاعدگیهای خود بخود و منظم و قابل پیش بینی بوده اند قویاً مطرح کننده حاملگی است. که می بایست باآزمایش تست بارداری در خون و یا ادرار که چند روز بعد از تست خون مثبت می گرددتاییدگردد.

تغییرات پستانها

مثل پرخونی تورم و احساس سنگینی خصوصا در اولین حاملگی کاملا مشخص می باشد.

احساس کردن حرکات جنین

در مادر باردار که برای اولین بار حامله شده است حدود ۱۸-۲۰ هفته اتفاق می افتد ولی در مادرانی که حاملگی اول رابا موفقیت پشت سر گذاشته اند معمولا از هفته ۱۶-۱۸ متوجه حرکات جنین خود می شوند.

تهوع و استفراغ  

یکی از علایم شایع زنان در نیمه اول حاملگی وجود تهوع و استفراغ می باشد. تهوع و استفراغ باشدت متغیر معمولاً بین اولین و دومین پریود قاعدگی فراموش شده آغاز می شود ومعمولا تا هفته ۱۶-۱۴ حاملگی ادامه می یابد.خوردن غذاهای کم حجم در دفعات بیشتر و دست کشیدن از غذا قبل از  سیری روشی ارزشمند است همچنین پوشیدن لباسهای گشاد و راحت و اجتناب از دراز کشیدن و خم شدن در طی ۱ ساعت بعد از غذا نیز اقدامی موثر است. استفراغ حاملگی شدتهای متفاوتی دارد ،گاهی با داروهای خوراکی قابل درمان است ولی گاهی نیاز به تجویز سرم و داروهای تزریقی می باشد.

قابل ذکر است، تائید نهایی یک حاملگی طبیعی به وسیله سونوگرافی انجام می شود در سونوگرافی و واژینال در ۵-۴ هفتگی می توان ساک مربوط به تشکیل کیسه جنینی حاملگی را مشاهده کرد و در حدود هفته ۶  می توان جنین را تشخیص داد.

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
ارسال پیام
مشاوره رایگان
سلام
مشاوران ما آنلاین و آماده پاسخگویی میباشند